Dünya turuna çıkma kararı verdikten sonra rota belirlemek kadar önemli olan adımlardan biri de, hazırlıklar ve planlama… Bu planınızı çevrenizdekilere açıklayıp kendinize küçük bir destek ekibi yaratmak da fayda var  🙂 Bizim hikayemizde bu kısım en çok zorlanacağımı düşündüğüm kısımdı (itiraf ediyorum) Ne de olsa herkes küçük bir çocukla dünyayı gezmeye gitmiyordu her gün.

Karar verdiğim ilk gün, sağduyusuna çok güvendiğim, beni çok iyi tanıyan yakın bir arkadaşımı aradım. O kadar heyecanlıydım ki, delice birşey yapmaya kalkarsam lütfen beni durdur dedim. Sağolsun o da bütün bu süreç boyunca desteğini bizden esirgemedi. İnternet sitesi de, animasyonlar da onun eseridir.

Sonrasında paylaştığım arkadaşlarımdan hiçbiri de şaşırmadı ve tam tersine sanki herkes ne zaman bu işi yapacağımı bekliyormuş gibi heyecan ve merakla destek oldular maceramıza. Kimi bildiği otelleri söyledi, kimi hiç aklıma gelmeyen bir detayı anımsattı, kimi de bir tas su döktü arkamızdan.

Birazdan okuyacağınız hazırlıkların her birinde onların da katkısı ve desteği var. İyi ki varlar 🙂

untitled

I think once you finalised the route, most important phase is planning and preparations. Therefore you may need some people who will help or assist you 🙂 I thought that I will fail (I confess) at this stage but I was totally wrong. Of course it was not very common to go for a world trip with a child.

But in the first day that I decided to do this, I called one of my best friends. I was so excited so I asked him to stop me in case I will do something totally insane  🙂 Thankfully he helps us a lot, even this web site is his success!

Also my other friends support us a lot and nobody was shocked or objected. Some of them told us hotel names, some of them “must see’s” and some of them come to the airport just to say bye to us.

So all of our adventure is a result of their support and encouragement  🙂

 

Leave a Reply